Oferta dla przedszkoli

Warsztaty plastyczne. Praca z lukrem plastycznym.

Zajęcia plastyczne to  ulubiona forma działalności dziecka już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię jednostki. Kształtują też pamięć wzrokową, zręczność manualną i zdolność przeżywania. Dostarczają wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania samemu twórcy. Działania plastyczne są też doskonałym polem dla pracy w grupie, są niezastąpionym narzędziem integrującym zespół.

Chciałabym Państwu zaproponować warsztaty plastyczne związane z zastosowaniem lukru plastycznego.

Lukier plastyczny, fondant, czy masa cukrowa to wiele nazw na plastyczną masę wykonaną głównie z cukru, którą wykorzystuje się do dekoracji ciast i tortów, modelowania figurek i przeróżnych dekoracji.

Jest to masa bardzo elastyczna i plastyczna, dzięki czemu wykorzystywana jest do pokrycia całego ciasta jak i do modelowania wszelkich drobniejszych dekoracji takich jak figurki, kwiaty i inne motywy. Masa cukrowa daje niesamowite możliwości jeśli chodzi o wykonywanie przeróżnych ozdób, rozwija wyobraźnię. Można z niej zrobić praktycznie wszystko i będzie to w 100% jadalne.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z lukrem plastycznym, technikami jego wykorzystania oraz wykonanie gotowej pracy plastycznej w zależności od wyboru formy warsztatów.

Rodzaje warsztatów oraz cennik

Kwiaty cukrowe – warsztaty dla dzieci od 5 lat. Na tych warsztatach dzieci nauczą się wykonywać kwiat róży na trzy sposoby. Poznają takie narzędzia jak wykrawacze, formy silikonowe oraz narzędzia dekoratorskie. Wykonają samodzielnie kwiaty.
Czas trwania ok. 1,5 godz. Cena 12zł od dziecka (minimalna ilość dzieci 20)

Figurka z lukru plastycznego – na tych warsztatach dzieci wykonają samodzielnie figurkę z masy plastycznej. Rodzaj figurki jest dostosowany do grupy wiekowej i umiejętności dziecka dziecka. Dla grup starszych grup może to być postać z ulubionych bajek np. minionek, świnka peppa, miś. Dla młodszych figurki o mniejszym stopniu trudności np. wąż, mrówka, pająk, biedronka.
Czas trwania 1,5 – 2 godz. Cena 12 zł dzieci młodsze, 15zł dzieci starsze (min. ilość dzieci 20)

Artystyczna babeczka -  warsztaty dla każdej grupy wiekowej. Na tych warsztatach dzieci zapoznają się z narzędziami cukierniczymi takimi jak stolica, wałek, wykrawacze, maty silikonowe, formy silikonowe itp. przy pomocy, których samodzielnie według wzoru lub własnej inwencji udekorują wcześniej przygotowaną babeczkę.

Czas trwania ok. 1 godz. Cena 10zł od dziecka ( min. ilość dzieci 20)

Na warsztatach obowiązuje główna zasada : NIE PODJADAMY!!!

To rodzic decyduje, czy dziecko będzie mogło skosztować wykonanej pracy po przyniesieniu do domu.

Przedstawiona oferta ma charakter poglądowy. Warsztaty mogę dostosować do danej okoliczności ( Święta Bożego Narodzenia,Wielkanocne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty. Mogą to być również warsztaty tematyczne. Warsztaty odbywają się w danym przedszkolu. Dotychczas przeprowadzone przeze mnie warsztaty sprawiły dzieciom  niesamowitą radość. Dały dużo satysfakcji z samodzielnego wykonania prac.

Zapraszam do zapoznania się z Referencjami.